Rummu Karjääri ja Padise tuur

Telli tuur enda
valitud kuupäevaks

Broneeri kohad
matkal

Osalejate arv:

Tutvustus

Rummu Karjäär on üks äärmiselt põnev ja eriline paik Tallinnast vaid 45 minuti kaugusel. Siin kohtuvad kaunis loodus ning veidi sünge ajalugu. Vanast lubjakivikaevandusest on tekkinud kristallselge veega järv, mille põhjas on ainulaadne veealune maailm metsade, kaljude, vanglavaremete ja kaevandustehnikaga. Karjääri kaldal kõrgub kuulus Rummu Tuhamägi ning ning mahajäetud Murru vangla. Vaid mõne kilomeetri kaugusel karjäärist asub ajalooline Padise klooster, mõisakompleks , linnamägi ja kaunid rajad männimetsas. Põikame läbi ka Kalju lavalt, et vaadata üle koht, kuhu inimestele meeldib kokku tulla ja nautida seda, mida Eesti artistidel pakkuda on. See matkarada on kahtlemata üks mitmekesisemaid rattaretki, kus paari tunniga näeme äärmiselt erinevaid paikasid oma ilus ja võlus ning tajume ehedalt tekkinud kontraste. Vaata lähemalt “Mida oodata” rubriigist.

Matka on võimalik läbi viia kolmes variandis:
* osaleda meie plaanilisel giideeritud matkal kindlatel aegadel
* tellida gideeritud matk oma seltskonnale endale sobivaks ajaks (kuni 80 in)
* läbida rada iseseisevalt self-guided matkana järgides rada GPS-i abil (2-9 in)

Matk sisaldab:

  • Matkajuht/ self guided matka puhul elektrooniline matkajuht GPS
  • Elektriline Fatbike maastikuratas või maastikutõukeratas
  • Turvaline ja mugav Cube rattakiiver
  • Halvema ilma korral vihmakeep
  • Plaanilisel matkal kerge magus amps
  • Õhtumatkade puhul rattalamp

Matka alguspunkt: Paekalda Puhkekeskus
Parkimine: Paekalda rannaparkla
Kestvus: 3 tundi
Raja pikkus: ca 20 km
Kellele sobib? Kõigile alates 12 eluaastast /pikkusest al 155 cm. Sportlik ettevalmistus ei ole vajalik
Milline ratas? Elektrilise maastikujalgratas või elektriline maastikutõukeratas (tee valik broneerides)
Mida selga panna? Kinnised mugavad jalanõud ja kihiline ilmastikule vastav riietus

Mida oodata

Matka käigus näeme järgmisi huvipunkte:

Paekalda Puhkekeskus

Matk saab alguse ja lõpu Rummu järve kaldal asuvast Paekalda Puhkekeskusest. Koht, mis pakub majutust, seminariruume  ja erinevaid aktiivse puhkuse veetmise võimalusi. Lisaks rattamatkale on võimalik elu nautida näiteks vee peal, kasutades selleks parve, sup-lauda, kanuud või rafti.

Vasalemma mõis

Suurepärane näide, kuidas kasutada ehituseks kohalikku paekivi ehk Vasalemma marmorit. Inglise uusgooti stiilis peahoone rajati aastatel 1892–1894 ja peetakse seda Eesti üheks ilusaimaks omataoliste seas. Mõisakompleksi kuulusid veel meierei, viinavabrik ja veetorn-tuuleveski. Mõisa rajaja oli Thomas von Ramm. Alates 1919.aastast on mõisas tegutsenud erinevad koolid ja täna on mõisahoone Vasalemma Põhikooli kasutada.

Rummu alevik, vangla ja tuhamägi

Vasalemma ja Rummu piirkond on ajaloos tuntud kui paik, kus leidub rikkalikult paekivilademeid, rahvakeeli „Vasalemma Marmorit.” Sellest tingituna rajati 1938 aastal Rummu vangimaja, mille vange oli võimalik karjääris tööle rakendada, sest uskumuse järgi pidavat töö neist korralikud inimesed kasvatama. Kaevandamise käigus tekkinud karjäär on tänaseks veega täitunud ning oma erakordselt puhta vee ja veealuste vaatamisväärsuste tõttu on sellest saanud tõeline meka sukeldujatele nii Eestist kui välismaalt. Muidugi ei saa mööda vaadata ka järve kaldal kõrguvast tuhamäest, mis on tekkinud kaevandamise jääkproduktist ehk aherainest.

Padise klooster

Rattaretke kõige kaugemast servast leiame Padise mungakloostri. Padise kloostrit peetakse Eesti kõige paremini säilinud kloostriks. Ehitama hakati seda 14. sajandil ja kestis kokku pea poolteist sajandit. Tänaseks konserveeritud kloostri välisilme annab aimu tema pikast ajaloost. Kloostrit on kasutatud nii sihtotstarbeliselt, eluhoonena kui ka kindlusena erinevate sõdade jooksul. Tänu oma väga hea akustikaga kabelile on klooster tänaseks leidnud kasutust erinevate muusikaürituste korralduspaigana.

Padise terviserajad

Peale kloostrit liigume Padise terviseradadele, mis looklevad Kloostri jõe kõrval männimetsades. Kuna jõeäärne ala on õnnistatud orgude ja nõlvadega, siis sealt leiab igaüks oma, olgu selleks siis närvekõditavad laskumised või meeliülendavad kulgemised mööda pehmet metsateed. Olenevalt soovist on võimalik valida erinevate radade vahel, millest pikim on koguni 6,3 km pikk.

Padise linnamägi ja RMK lõkkekoht

Kloostrijõe kallastel laiub ligi 3300 ruutmeetri suurune Padise linnamägi. Linnust ei kasutatud alalise elupaigana vaid hoopis kaitse eesmärgil. Kõrgete jõekäärude ja tekitatud vallidega ümbritsetud linnamägi sobis selleks otstarbeks laitmatult. Linnus tegutses viikingite ajastul ja oli tollal ümbruskonna üheks tähtsaimaks sadamaks, kuna ei asunud merest kuigi kaugel.  Tänapäeval on linnamägi meelispaigaks nii jalgsi- kui rattamatkajatele. Linnamäelt leiab ka RMK lõkkeplatsi, kus on mugav matka jooksul keha kinnitada ja muljeid vahetada.

Seikluslik metsarada

Paekaldale Puhkekeskusesse suundume tagasi ringiga teiselt poolt Rummu järve. Kitsas metsarada, kuhu autoga ligi ei pääse on tõeline maiuspala retke lõpetamiseks. Teel tagasi teeme veel ühe kõrvalepõike ja lähme uudistame Rummu järve ääres peituvaid sõjaväe punkreid.

Lisavõimalused

Korraldame rõõmuga ka sündmuse täislahenduse. Lisavõimalused rattatuuri juurde:

Toitlustus
* Matkasupp
∗ Paekalda Puhkekeskus
∗ Padise kastell
∗ Padise mõisa restoran

Meelelahutus ja kultuur
* Padise kloostri külastus
* Murru vangla ekskursioon

Seminariruumid
* Paekalda Puhkekeskuse seminariruum

Saun ja lõõgastus:
* Parvsaun või tünnisaun Paekalda Puhkekeskuses

Majutus
* Paekalda Puhkekeskus
* Padise mõis
* Kallaste talu

Lisategevused
* Sõit SUP-laua, kanuu, rafti või parvega Rummu järvel
∗Valgusparve matk üle Rummu järve
∗Laternamatk Rummu vanglas

Kaart

Galerii

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rummu Karjääri ja Padise tuur”

Your email address will not be published. Required fields are marked *