Pühajärve tuur

Telli tuur enda
valitud kuupäevaks

Tutvustus

Pühajärv oma maalilise käärulise kaldajoone ning nelja saarega piirkonna suurim järv. Ümber järve kulgeb maaliline matkarada, mida on E-bike ratastega lausa lust avastama minna.Kaunis Otepää kõrgustiku kuppelmaastik pakub lummavaid loodusvaateid ning ürgsed metsad avastamisrõõmu. Vaata lähemalt “Mida oodata” rubriigist.

Matka on võimalik läbi viia kolmes variandis:
* osaleda meie plaanilisel giideeritud matkal kindlatel aegadel
* tellida gideeritud matk oma seltskonnale endale sobivaks ajaks (kuni 80 in)
* läbida rada iseseisevalt self-guided matkana järgides rada GPS-i abil (2-9 in)

Matk sisaldab:

  • Matkajuht/ self guided matka puhul elektrooniline matkajuht GPS
  • Elektriline Fatbike maastikuratas või maastikutõukeratas
  • Turvaline ja mugav Cube rattakiiver
  • Halvema ilma korral vihmakeep
  • Plaanilisel matkal kerge magus amps
  • Õhtumatkade puhul rattalamp

Matka alguspunkt: Pühajärve rand
Parkimine: Pühajärve ranna parklas
Kestvus: 3 h
Raja pikkus: ca 20km
Kellele sobib? Kõigile alates 12 eluaastast /pikkusest al 155 cm. Sportlik ettevalmistus ei ole vajalik
Milline ratas? Elektrilise maastikujalgratas või elektriline maastikutõukeratas (tee valik broneerides)
Mida selga panna? Kinnised mugavad jalanõud ja kihiline ilmastikule vastav riietus

Mida oodata

Pühajärve matkarada

Pühajärve matkarada on 14 km pikkune jalgsimatkajaile suunatud ringikujuline matkarada, mis on parim viis Pühajärve ning selle lähiümbrusega tutvumiseks. Rajalähedased loodusobjektid: Pühajärv, Armuallikas, Väike-Emajõe algus, Koolirand, Murrumets, Pühajärve Sõjatamm ja Sõjatammik.

Pühajärv ja rand

Pühajärv oma maalilise käärulise kaldajoone ning nelja saarega Otepää  piirkonna suurim järv. Pühajärve põhjatipus on liivane  suvitusrand rannahoone, palliplatside, laste mänguväljaku, puhkekohtade, kohvikute, lehtlate ja paadisadamaga. Rannaark kujundati Pühajärve mõisniku poolt teeradadega jalutusmetsaks juba 19. sajandil.  Lõunatipus asub Kooliranna puhkeala ja sealt saab alguse Väike Emajõgi. Pühajärve pargist saab alguse Murrumetsa matkarada, ümber Pühajärve kulgeb 12 km pikkune matkarada.

Pühajärve pargist leiad terviserajad ning infotahvlid. Imekaunis park kutsub suve nautima nii väikeseid kui suuri. Ratastoolis liikuvatele külastajatele on ehitatud spetsiaalne sild ja riietuskabiin.

Pühajärve rannas tegutsevad suvehooajal rannavalve, kaks toitlustusettevõtet, Otisurfi SUP-laudade rent ning Pühajärve paadilaenutus, kus renditakse nii aerupaate, kanuusid kui vesijalgrattaid.

Pühajärve mõisapark

Pühajärve põhjakaldal asub Pühajärve mõis (algne nimi Wollust, esmamainimine 1376), mis oli omal ajal üks Otepää kihelkonna suuremaid. Mõisa ümber asub vana park, mis on looduskaitse all alates 1929. aastast.

Püajärve SPA

Mõisapargi südames asuv spa-hotell pakub külastajaile hubast majutust, spa- ja konverentsiteenuseid. Lisaks tegutseb seal ka jõusaal ning mitmed toidukohad. Kauni pargiga hubane ja mõnusas hotellis on koduselt vaba ja meeldivat olemine.

Pühajärve sõjatamm

Ligi 400 aasta vanune iidne tammepuu.  Kerakujulise hiigelvõraga madalatüvelise põlispuu tüve läbimõõt 1,3 m kõrguselt on 210 cm, ümbermõõt 6,6 m ja puu kõrgus 20 m.

Sõjatammeks kutsutakse seda põlispuud kui ajalooliste sündmuste tunnistajat. Nimelt keeldunud 1841.aasta sügisel Pühajärve mõisa talupojad mõisategu tegemast ja vastuhakkajaid karistatud tamme naabruses. Tänaseks on tamme ümber kaunis parkmets jalutusradadega.

Armuallikas

Ürglooduse objektiks tunnistatud Armuallikas ehk Veriläte asub Otepää Looduspargis, Pühajärve matkarajal, Poslovitsa ranna käärus.

Rahvapärimuste järgi saanud allikas nime vee võlutoimest: jaaniööl hõbepeekrist jooduna pidavat allika vesi looma suure ja püsiva armastuse. Peale selle vaigistavat siinne vesi veel valusid ja tervendavat haigeid.

 

Lisavõimalused

Korraldame rõõmuga ka sündmuse täislahenduse. Lisavõimalused rattatuuri juurde:

Toitlustus
* Matkasupp
* Pühajärve SPA restoran ja pubi
* GMP Pühajärve restoran
* Neitsijärve Puhkemaja BBQ restoran

Saun ja lõõgastus:
* Pühajärve SPA saunad, basseinid ja hoolitsused
* GMP Clubhotel apartments

Majutus
* Pühajärve SPA-hotell
* Külalistemaja Kikas
* Neitsijärve Puhkemaja

Lisavõimalused

* SUP-matk Pühajärvel
* Bowling Pühajärve SPA-s

Kaart

Galerii

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Pühajärve tuur”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga