Talvine Tallinna tuur (Vanalinn, Telliskivi, Noblessner)

Telli tuur enda
valitud kuupäevaks

Tutvustus

Tallinna linna on vormitud juba 11.sajandist ja ikka pole valmis saanud. Meie lähme vaatame, mis järgus ta täpsemalt on. Selle tuuriga proovime hetkekski näpu peale saada linnale, mis on pidevas muutumises. Eriline võlu on seda teha talvel, mil lumi ja hämarus annab linnale erilise võlu.  E-Fat tõukeratastel läbime muretult nii munakiviteed kui hanged ja lombid. Vaim valmis ja teele!  Vaata lähemalt “Mida oodata” rubriigist.

Telli gideeritud matk oma seltskonnale endale sobivaks ajaks (kuni 80 in)

Matk sisaldab:

  • Matkajuht/ self guided matka puhul elektrooniline matkajuht GPS
  • Elektriline Fatbike maastikuratas või maastikutõukeratas
  • Turvaline ja mugav Cube rattakiiver
  • Halvema ilma korral vihmakeep
  • Plaanilisel matkal kerge magus amps
  • Õhtumatkade puhul rattalamp

Matka alguspunkt: Tallinna sadama parkla või kliendi tellitud alguspunkt
Parkimine: Parkimisvõimalus olemas
Kestvus: 2-3 tundi
Raja pikkus:  15 km
Kellele sobib? Kõigile alates 12 eluaastast /pikkusest al 155 cm. Sportlik ettevalmistus ei ole vajalik
Milline ratas? Elektrilise Fatbike maastikutõukeratas
Mida selga panna? Kinnised mugavad jalanõud ja kihiline ilmastikule vastav riietus

Mida oodata

Matka käigus näeme järgmisi huvipunkte:

Linnahall

Tallinna reisisadamast läänesuunal paiknev Linnahall valmis 1980.aasta olümpiamängude tarbeks. Nõukogude Liidu au ja hiilgusena hõlmas ehitis endas jäähalli, sadamat, kohvikut ja kontserdisaali. Linnahall oli Nõukogude ajal ainus avalik mereäärne objekt ja leidis linlaste seas laialdast kasutust. Tänaseks hooletusse jäänud ehitis on kasutust leidnud pigem tänavakunstnike lõuendina.

Tallinna vanalinn

UNESCO maailmapärandisse kuuluv Tallinna vanalinn kutsub oma keskaegse miljöö ja hästi säilinud hoonetega. Keskajal ehitatud hoonete ja tänavate võrgustik on suuresti tänaseni säilinud, mis annab erakordse võimaluse kogeda ajaloolist arhitektuuri ja tänapäevaseid mugavusi. Vanalinnast leiab lugematul arvul kohvikuid, restorane, teatreid, klubisid, elumaju, galeriisid ja muuseume. Vanalinna pärliks on Eesti üks tähtsamaid väljakuid-Raekoja plats.

Telliskivi loomelinnak

Kunagise Balti Raudtee tehase alale on end sisse seadnud linnapilti värve ja värskust toov Telliskivi Loomelinnak. Siin tegutseb 250 ettevõtet, hulgaliselt poode ja toidukohtasid. Kunagisest tööstuspiirkonnast on saanud meeletult populaarne vaba aja veetmise kant, kus saab nautida kunsti kõikvõimalikke vorme. Linnakusse pole leidnud tee ainult kunst, vaid ka mitmed uuenduslikud startup’id. Siin käivad äri ja kultuur käsikäes

Balti jaam ja turg

Kui siht-või lähtepunktiks on Tallinn, siis võib suure tõenäosusega sattuda Balti jaama. Balti jaamast liiguvad reisirongid Eesti eri suundades, olgu selleks siis elektrirong Paldiskisse või diiselrong Valka. Paarsada meetrit eemal asub 2017.aastal uuenduskuuri läbinud Balti Jaama Turg. Turul tegutseb kuni 300 kauplejat, kes pakuvad toidukaupu, käsitööd, vanavara ja palju muud.

Patarei merekindlus

Suursugune kindlustatud kaitsekompleks Tallinna lahe kaldal, mis on ajaloo jooksul täitnud erinevaid ülesandeid. Algupäraselt Vene tsaar Nikolai I käsul rajatud kindlus pidi pakkuma merelt tulenevate ohtude eest kaitset, mida ta ka tegi, kuid relvastuse arenedes kaotas ehitis oma sihipärase otstarbe ja võeti hiljem kasutusele sõjaväe kasarmu ja vanglana.  Patarei vangla sulges oma uksed lõplikult 2005 aastal. Tänapäeval korraldatakse Patarei merekindluses kultuuriüritusi ja aastaks 2026 on sinna plaanitud välja ehitada kontorid, galeriid, kohvikud, muuseum ja kauplused

Lennusadam

Meremuuseumi osana on renoveeritud raudbetoonkoorikust vesilennukite angaar huvitav ja interaktiivne vahepeatus tutvumaks Tallinna  merenduse ajalooga. Sajandipikkuse ajalooga angaarist ja sadamast leiab üle 200 autentse eksponaadi, rändnäituse, põnevad simulaatorid, paadid ja purjekad. Lennusadama tähtsaim eksponaat on Eesti ainus säilinud allveelaaev Lembit.

Noblessner

Endine Tsaari-Venemaa tähtsaim allveelaevade tehas on tänaseks tõelise transformatsiooni läbinud. Kunagisest sõjatööstusest on saanud kaunis mereäärne avalik paik Tallinnas, mida ehivad silmapaistva arhitektuuriga uusarendused, kaunis rannapromenaad,  sadam, söögikohad ja ajaloolised hooned kultuuriürituste läbiviimiseks. Noblessneri kunagistest tööstushoonetest leiab täna Proto avastustehase ja kunstikeskuse Kai.

Miinisadam

Eemalt saame näha ka kunagist miinisadamat ja selle pilkupüüdvat miinilao hoonet, kus tegutsevad täna Eesti Merevägi ja Vahipataljon. Miinisadam rajati eesmärgiga teenindada Vene Balti laevastiku miinilaevu ja torpeedopaate.

 

Lisavõimalused

Korraldame rõõmuga ka sündmuse täislahenduse. Lisavõimalused rattatuuri juurde:

Toitlustus
* Matkasupp
* Telliskivi Shaurma
* Restoran Sardiinid
* Restoran tuljak
* Restoran Mon Repos
* Põhjala brewery

Meelelahutus ja kultuur
* Kadrioru lossi kunstimuuseum
* Lauluväljaku ekskursioon
* Eesti ajaloomuuseum Maarjamäel
* Ekskursioon Linnahalli suletud uste taha
* Lennusadam
* Proto avastustehas
* Kiek in the Kök

Seminariruumid
* Suurgildi hoone
* Balti jaama seminariruum
* Telliskivi loomelinnak
* Proto avastustehas
* Tallinna lauluväljak
* Tallink Spa & Conference Hotel

Saun ja lõõgastus:
* Tallink Spa & Conference Hotel
* Kalev Spa
* Iglupark
* Viimsi Spa

Majutus
* Tallink Spa & Conference Hotel
* Kalev Spa
* Viimsi Spa
* Hotell telegraaf

Lisategevused
* SUP-lauaga sõit

Kaart

Galerii

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Talvine Tallinna tuur (Vanalinn, Telliskivi, Noblessner)”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga