Talvine Paljassaare ja Kopli tuur

Telli tuur enda
valitud kuupäevaks

Tutvustus

Paljassaare poolsaar on tükike meie imepärasest Eesti loodusest, mis on linnaelanikele kõigest kiviviske kaugusel. Sealsed rajad on ideaalsed ka talvisteks matkadeks.
Poolsaarel täna nähtav on suuresti meenutus eelmise sajandi sõjapidamisest kui enne I maailmasõda Peeter Suure Merekindluse tarbeks see poolsaar nö kokku veeti. Nimelt 20.sajandi alguses oli seal kõigest 2 saart, mida lahutas mandrist madal ja kitsas väin. Väin täideti ära ja poolsaarele rajati suurtükipatareid. Kõrval asuv Kopli poolsaar on aga tuntud tööstuspiirkond, mida vormis samuti Venemaa tsaaririik. Märksõnaks on 3 sõjalaevatehast ja nende juurde rajatud töölisasumid, kaasa arvatud Kopli liinid. Kõige selle vanaga me tuuri jooksul tutvume ja paralleelselt kaeme, kuidas elatakse selles kiiresti arenevas linnaosas tänapäeval.

Telli gideeritud matk oma seltskonnale endale sobivaks ajaks (kuni 80 in)

Matk sisaldab:

  • Matkajuht/ self guided matka puhul elektrooniline matkajuht GPS
  • Elektriline Fatbike maastikuratas või maastikutõukeratas
  • Turvaline ja mugav Cube rattakiiver
  • Halvema ilma korral vihmakeep
  • Plaanilisel matkal kerge magus amps
  • Õhtumatkade puhul rattalamp

Matka alguspunkt: Pikakari ranna parkla
Parkimine: Parkimisvõimalus olemas
Kestvus: 3 tundi
Raja pikkus: ca 20 km
Kellele sobib? Kõigile alates 12 eluaastast /pikkusest al 155 cm. Sportlik ettevalmistus ei ole vajalik
Milline ratas? Elektrilise maastikujalgratas või elektriline maastikutõukeratas (tee valik broneerides)
Mida selga panna? Kinnised mugavad jalanõud ja kihiline ilmastikule vastav riietus

Mida oodata

Matka käigus näeme järgmisi huvipunkte:

Katariina kai

Algselt muuliks kavandatud rajatis märkis Peeter Suure Merekindluse ehituse algust. 2,5 km pikkusest muulist sai küll valmis kõigest 500 meetrit aga nagu öeldakse, ” Kui tervet ei jõua, tee viiendik.” Muuli eesmärk oli kaitsta sadamat tormilainete eest. Eesti Vabariigi ajal muudeti muul kaiks ja on seda tänaseni. Kai on populaarne õngitsejate seas ja kai kõrvalt slipilt on võimalik paate vette lasta.

Paljassaare suurtükipatarei

Suurtükipatarei eesmärk oli kaitsta Soome lahel lääne poolt tulevate vaenlaste eest. Patarei koosnes neljast suurtüki positsioonist ja komandopunktist.

Vene- Balti sõjalaevatehas

Tegemist oli Kopli poolsaarel asuva suurima ja ühtlasi ka kogu Venemaa suurima sõjalaevatehasega. Toodeti seal ristlejaid ja hävitajaid. Tehase rajamine pani alguse ka Kopli linnaosa loomisele, mis oli oma aja kohta uuendusmeelne ja hästi läbi mõeldud. Täna territooriumil tegutsev BLRT Grupp on Eesti suurimaid tööstusettevõtteid.

Bekkeri laevatehas

Üks kolmest Koplisse ehitatud laevatehasest, mis oli samuti eesrindlik ja uuendusmeelne. Väiksemaid hävitajaid tootva tehase laevaehitustsehh oli tollal maailma suurim monoliitbetoonist ehitis. Tehas oli koduks ka 100 000 tonnise tõstejõuga hiigelkraanale “Kopli Koljat.” Ka Bekkeri tehasel oli oma töölisasum.

Noblessneri sadam

Endine Tsaari-Venemaa tähtsaim allveelaevade tehas on tänaseks tõelise transformatsiooni läbinud. Kunagisest sõjatööstusest on saanud hinnatud mereäärne avalik paik Tallinnas, mida ehivad silmapaistva arhitektuuriga uusarendused, kaunis rannapromenaad,  sadam, söögikohad ja ajaloolised hooned kultuuriürituste läbiviimiseks. Noblessneri kunagistest tööstushoonetest leiab täna Proto avastustehase ja kunstikeskuse Kai

Kopli liinid

Need kurikuulsad Kopli liinid. Laevatehase töölistele rajatud asum, mis hakkab oma suuremas osas trööstitut ajalugu vaikselt minetama. Kunagi kuni 6000 töölisele ja hiljem eluheidikutele elukohta pakkunud asumit ilmestavad juba täna uued atraktiivsed elamud ja esinduslik rannapromenaad.

Miinisadam

Eemalt saame näha ka kunagist miinisadamat ja selle pilkupüüdvat miinilao hoonet, kus tegutsevad täna Eesti Merevägi ja Vahipataljon. Miinisadam rajati eesmärgiga teenindada Vene Balti laevastiku miinilaevu ja torpeedopaate.

Lisavõimalused

Korraldame rõõmuga ka sündmuse täislahenduse. Lisavõimalused rattatuuri juurde:

Toitlustus
* Matkasupp
* Põhjala Brewery
* Kopli köök
* F. M. Dostojevski pubi-restoran
* Kohalik

Meelelahutus ja kultuur
* Lennusadam
* Proto Avastustehas

Seminariruumid
* Telliskivi loomelinnak
* Proto Avastustehas
* Tallink Spa & Conference Hotel
* Kalev Spa

Saun ja lõõgastus:
* Tallink Spa & Conference Hotel
* Kalev Spa
* Iglupark

Majutus
* Tallink Spa & Conference Hotel
* Kalev Spa
* Hotell telegraaf

Lisategevused
* SUP-lauaga sõit Pikakari rannas

Kaart

Galerii

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Talvine Paljassaare ja Kopli tuur”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga